Sinonimija i sinonimi

NazivSinonimija i sinonimi
Vrsta publikacijeJournal Article
Godina izdanja2004
AutoriVoda, H.
ČasopisŽivot i škola
Godište50
Broj1
Početna stranica131
Označavanje stranica131-139
Datum objavljivanja12/2004
Vrsta radaStručni rad
ISSN0044-4855
Other NumbersUDK 37
Abstract

Rad je prikaz jedne nastavne jedinice (sinonimija i sinonimi) iz nastavne teme leksikologije, a u okviru nastavne cjeline gramatike hrvatskoga jezika u četverogodišnjim strukovnim školama. Od svih jezičnih sadržaja koji su predviđeni planom i programom nastave hrvatskoga jezika, upravo leksikologija pobuđuje najviše učeničkoga interesa. Oprimjerena svakodnevnim učeničkim, ali i strukovnim idiomima, nastavna jedinica postala je dragocjeno iskustvo kako za učenike tako i za nas koji ih poučavamo.

URLhttp://hrcak.srce.hr/file/40252
Oznaka recenzijeRefereed