Znanja i stavovi adolescenata o narkomaniji

NazivZnanja i stavovi adolescenata o narkomaniji
Vrsta publikacijeJournal Article
Godina izdanja2004
AutoriOsmić, I.
ČasopisŽivot i škola
Godište50
Broj1
Početna stranica16
Označavanje stranica16-23
Datum objavljivanja12/2004
Vrsta radaPregledni rad
ISSN0044-4855
Other NumbersUDK 37
Abstract

Problemu narkomanije kao negativne društvene pojave treba se suprotstaviti na svim društvenim nivoima. Primarnu ulogu ima obitelj, a zatim i druge institucije koje svojim djelovanjem i osposobljenošću mogu dati značajan doprinos u suzbijanju narkomanije i dilerstva kao negativnih društvenih pojava. Ovdje prvenstveno mislimo na: školu, zdravstvene ustanove, socijalne ustanove, sudstvo, policiju i dr. Poseban akcent treba staviti na preventivno djelovanje, u odnosu na represiju.

URLhttp://hrcak.srce.hr/file/40173
Oznaka recenzijeRefereed